Juokingas idealizmas

2012-07-25

Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad žmonės taip idealizuoja kai kuriuos daiktus, pvz., muzikos instrumentus ar knygas. “Domus galerija” parodė nuotrauką, kurioje iš fortepijono pagaminta lentyna. Vajėj, kokių buvo nepatenkintų! Kaip čia taip tokį taurų instrumentą išniekinti! Bet gi niekas negamino lentynos iš naujutėlio dažais kvepiančio ar seno, bet puikiai veikiančio fortepijono. Greičiausiai jis buvo nepataisomai sugedęs, todėl vietoj malkų krūvos virto lentyna. Bet, ne, matai – išsityčiojimas iš instrumento.

Dar vienas variantas – pisuarai iš tūbų viename Vokietijos klubų. Ir vėl minia pasipiktinusių, kad išniekinamas instrumentas. Na, turbūt aš irgi rinkčiausi po mirties virst knygų lentyna, o ne pisuaru, bet tūba – ne žmogus. Iš tiesų tai tik skardos gabalas. Buvo instrumentas, grojo, linksmino, o dabar rūpinasi, kad pastatų kampai nebūtų apdergti. Ir kas čia tokio?

Dabar dar pradėkit verkti dėl kiekvieno medžio, iš kurių pagaminti baldai stovi namuose. Nu, argi neišsityčiojimas iš gamtos? Buvo medis, o dabar, matai, kėdė… Arba, buvo antis, o dabar – pagalvė. Jau nekalbu apie odinius rankinukus. Seną siuvimo mašiną paversti stalu, o statinę – kėde tai jau visai pasaulio pabaiga turėtų būti. Tik kažkaip niekam neužkliūva.

Viena “Knygos.lt” darbuotoja pasigamino iš knygos rankinę ir įkėlė į “Facebook”. Kam gražu, kam negražu, bet atrodo tikrai originaliai. Bet ne, atsirado krūva burbančių, kad knyga brangiausias turtas, reikia gerbti, saugoti… Nesvarbu, kad rankinė iš sutrūnijusių Lenino raštų, rastų pas močiutę palėpėje. Vis tiek nesąmonė. Tai ir pasakiau, kad baigtų čia trysčioti (tik gražiais žodžiais). Šiaip ar taip, gerbtinas yra knygos turinys, o ne jos viršelis ir ne lapai. Aš pati knygas saugau ir gerbiu, bet seife nelaikau, supelijusių kadaise esu nemažai išmetus – ir raštų visokių neskaitomų, ir geresnių. Nieko neatsitiko, turinys bent jau šiais laikais yra saugomas ne popieriuje ir niekur jis nedings. Ne viduramžiuose gyvenam, kad knygas su pinigais po čiužiniu laikytume kaip brangiausią turtą. Tuo labiau, ne tas amžius, kai reikia pamokslus už originalumą skaityti.

Tos pačios piktos moteriškės turbūt vėliau vyno butelius pavers žvakidėmis (o siaube, jos išniekina taurų indą!!!), o iš kavos filtrų pasigamins lempos gaubtą (kaip jos drįsta!).

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 1

Jolanta

2012-07-29 22:48

Pritariu..Be to dabar “ant bangos” prikelti antram gyvenimui nenaudojamus daiktus.