Juan Marse “Driežo uodegėlės”

2009-11-19

Pirmiausia, tai knygoms išskyriau atskirą kamputį. Žiū, po kokių metų dar koks pomėgis atsiras tarps atskirų puslapių :) Nes visada grupuodavau po 10 perskaitytų, bet atsibodo, o stalčiuje mėtose jau du pavadinimų prirašyti lapukai, tai jau kaip ir negražu. Kadangi apie kiekvieną turiu ką pasakyti, tai ir sakysiu po truputį. Tik gal ne visiems iškart matant. Kam įdomu, tas suras :)

Įpratau skaityti rytais. Atvažiuoju į darbą per anksti, tada sėdžiu mašinoje arba ramstau palangę ir skaitau. Jau ne vieną knygą taip suskaičiau. Pastaroji labai gera buvo: Juan Marse “Driežo uodegėlės”. Aš net negalėčiau pasakyti apie ką ji. Gal apie karą, apie gyvenimą, kerštą, neapykantą ir apie meilę truputį, apie fantazijas, troškimus, apie skausmą ir prievartą. Supintos 12-mečio berniuko fantazijos su realybe. Nors tikrasis pasakotojas – dar negimęs vaikas, kurio likimas paaiškėja tik paskutiniuose puslapiuose. Vietomis net sunku atskirti, kas pasakoja. Bet istorija tokia gera, kad beveik viską imi pats išgyventi. Kadangi vaikystėje buvau siaubinga svajoklė ir gan lakios vaizduotės, nesunku buvo suprasti tą 12-metį.

Svirpliai ausyse, serganti nėščia mama, dingęs maištautojas tėvas su prarėžtu užpakaliu, lakūnas odine striuke ant sienos, apsimetėlis policininkas, prievartaujamas ir mušamas storulis draugas (jam ir reikia tų uodegėlių… hemarojui gydyti), kava su cukrumi, kinas, paliegęs šuo ir karštis. Labai gerai viską įsivaizdavau, gal todėl atrodo, kad ne knygą skaičiau, o filmą žiūrėjau.

O aš galvojau, kad man nepatinka ispanų rašytojų knygos. Bet po “Nados” ir “Driežo uodegėlių” imu keisti nuomonę. Dabar dar labai reikia “Merginos aukso kelnaitėmis“. Kai jau žinau rašymo stilių, įtariu, šita turėtų būti gera.

Kategorija: Knygos, Skaitymai | Komentarų: 3

Jolanta

2009-11-19 20:06

Labiausiai nustebino knygų skaitymo vieta :))
Šiaip jau ir aš šitos knygos norėčiau ;)

Jolanta

2009-11-19 20:06

—nes “Nada” man labai patiko.

Laura

2009-11-19 23:33

Šita knyga visai kitokia nei “Nada”, įtariu, kad tau gali ir nepatikti :) Bet atvešiu šeštadienį.