Jonas Jonasson “Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo”

2014-08-06

Pagaliau įveikiau šitą knygą. O įveikinėti reikėjo tik todėl, kad dėl man pačiai nesuprantamų priežasčių skaičiau ją vokiškai :) Nusipirkau daugiau nei prieš 2 metus oro uoste motyvuodama save tuo, kad užmiršiu kalbą, jei neskaitysiu. Per tą laiką spėjau ne vieną knygą vokiškai perskaityti, o ši vis laukė savo eilės. Bet sulaukė ir manęs nenuvylė. Vokiečių kalbos žinias tikrai atgaivinau, nes stiliukas ne iš paprastųjų.

Jonas Jonasson “Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo”

Viršelis. Šiaip viršelių nelyginu, bet kai rankose laikau vokišką variantą, o prieš akis matau lietuvišką, tai galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad vokiškas man gražesnis:

Kadangi dramblys (tiksliau, dramblė) knygoje tikrai buvo ir vietomis gana svarbus, tai čia net ir logikos daugiau, nei lietuviškame (tuo pačiu ir daugelio kitų šalių) variante.

Istorija. Labai linksma knyga parašyta labai rimtu tonu. Juoktis nesijuokiau, bet išsišiepus tai buvau visą laiką :) Taip jau gavosi, kad šimto metų senukas per visą gyvenimą nuveikė daugiau nei koks 1000 žmonių ir nemažai prisidėjo prie pasaulio istorijos pokyčių. Kai kurie tų dalykų – realūs, kai kurie – išgalvoti, bet visi smagūs. Aš dar ir dabar neapsisprendžiau, kurios knygos dalys man labiau patiko – ar apie Alano (senuko) gyvenimą po to, kai jis išlipo pro prieglaudos langą, ar prieš tai. Žinau tik, kad jei sulaukčiau 100 metų, norėčiau būti tokia pati :)

Filmas. Jį pažiūrėti norėjau seniai, o dabar, kai perskaičiau knygą, noriu dar labiau :)

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Ką skaityti?

2014-08-06 13:37

Šauni knyga! Nežinojau, kad yra filmas. Aš irgi noriu pamatyt! :)

Jolanta

2014-08-07 10:21

Perziūrėjau filmo anonsą ir jau spėjau prisijuokti :) Dabar nežinau, ką daryti: skaityti knygą ar žiūrėti filmą :)

Laura

2014-08-07 12:39

Pažiūrėjau filmą ir galiu vienareikšmiškai teigti, kad skaityti reikia knygą. Filme gal trečdalis, o gal tik ketvirtadalis knygos. Labai daug dalykų netgi liko be konteksto.

jolanta

2014-08-07 18:37

Į patarimą atsižvelgsiu ir pradėsiu nuo knygos :) Ar galima ją pasiskolinti? Neskubu..

Laura

2014-08-07 23:51

Žinoma, atvešiu savaitgalį :) Skubu ar ne skubu, vis tiek vokiškai jos daugiau niekas neskaitys :)