Jojo Moyes “Aš prieš tave”

2014-05-28

Žiūrėdama filmą dažnai susigraudinu arba, jei užėjęs jautrumo periodas, apsižliumbiu. Bet skaitydama knygas dažniau juokiuosi, manęs jos negraudina. Tai va, žinokite, kad “Aš prieš tave” pabaigoje žliumbsit kaip maži vaikai. Na, gerai, jei esate bejausmiai ir be fantazijos niekšeliai, tik susigraudinsite. Bet vis tiek. Ašaras garantuoju 99 proc.

Jojo Moyes “Aš prieš tave”

Siužetas. Matėte filmą “Neliečiamieji“? Ne?! Tada marš žiūrėti :) Bet įtariu, kad dauguma matėte. Siužetas iš esmės beveik toks pat. Jokios slaugės patirties neturinti mergina imasi prižiūrėti kvadriplegiką (nevaldantį galūnių ir torso) vaikiną. Ji turėtų sugrąžinti jam norą gyventi, bet iš tiesų norą gyventi jis sugrąžina jai. Na, juk tikrai kaip filme? Tik tiek, kad knyga iš tiesų dar yra ir meilės istorija. Labai subtili ir labai skausminga.

Lengvumas. Nepaisant visos niūrios neįgaliojo kasdienybės, merginos problemų ir dar kelių svarbių dalykų, knyga nepalieka slogaus įspūdžio. Greičiau apima lengvumas ir noras gyventi. Net ir nelaiminga pabaiga iš tiesų nėra nelaiminga. Vienas gauna tai, ko nori, kitas gauna daug daugiau nei galėjo svajoti. Bet ai… vis tiek verksit :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 6

Salomėja

2014-05-28 23:11

Aha, verkiau ir aš ;-)

Jolanta

2014-05-29 9:12

Dar nepradėjau skaityti, bet netikiu, kad verksiu :) Parašysiu būtinai, kaip ten man baigėsi :)

KZL

2014-05-29 9:51

jei esate bejausmiai ir be fantazijos niekšeliai, tik susigraudinsite – oho, stipriai pasakyta. O jei knyga neitikina ir suklata sabloniskai, tai vis tiek niekseliai?

Laura

2014-05-29 9:57

Taip. Pasakiau, vadinasi, taip ir yra! :D
Jetau, žmonės, išmokite vieną kartą nepriimti visko už gryną pinigą ir nustokite piktintis.
O pasakyta, aišku, kad stipriai. Tam hiperbolizavimas ir naudojamas.

Salomėja

2014-05-29 15:37

Šiaip tai knyga labai nuspėjama, bet tai nereiškia, kad negraudu :) Aš net angliškai skaitydama susigraudinau. Sakau “net”, nes angliškai man labai sunku įsijaust.

Jolanta

2014-06-23 1:05

Perskaičiau. Na, verkiau visgi :)