Joanne K. Rowling “Netikėta vakansija”

2014-09-30

Prisiskaičiau apie šią knygą nekokių atsiliepimų ir labai ilgai atidėliojau skaitymą. Pasirodo, nereikia taip jau labai pasikliauti tais atsiliepimais, nes knyga man labai patiko. Priminė kai kuriuos mėgiamus anglų, airių rašytojus. Istorija gal ir ne ideali, bet tikrai labai gera :)

Joanne K. Rowling “Netikėta vakansija”

Mirtis. Knygos pradžioje staigiai miršta miestelio tarybos narys. Taigi, taryboje atsilaisvina vieta (vakansija), o tada viskas ir prasideda. Šiaip jau visa istorija sukasi apie mirtį – nuo jos prasideda suirutė ir sulig kita mirtimi (iš tiesų net keliomis) viskas baigiasi.

Veikėjai. Man patiko ne tiek pati istorija, kiek veikėjai. Iš visų pusių išnarstytas miręs tarybos narys, liulantis pirmininkas ir jo į tarybą bandantis prasimušti sūnus, nuobodžiaujanti seksuali žmona, gydytojai iš Indijos, jų dukra – patyčių objektas… O taip, paaugliai čia labai svarbūs ir įdomūs. Sociopatas, jo spuoguotas draugas, narkomanės dukra su broliu, nekvaila gražuolė iš Londono, draugaujanti su gydytojų dukra. Kadangi miestelis mažas, visi vieni su kitais labai glaudžiai susiję ir iš to rutuliojasi istorija.

Paslaptys. Suaugę turi paslapčių. Jų vaikai irgi turi. Tik bėda ta, kad suaugę savo vaikų paslapčių nežino, o pastarieji žino apie tėvus viską. Atskleidžiamos paslaptys šiai istorijai yra kaip malkos į laužą.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 3

Jolanta

2014-10-01 0:25

Kai mėgindavau skaityti visų išliaupsintas knygas,tai dažnai baigdavosi…niekaip. Tiesiog net iki galo jų neįveikdavau :) Nebesinori kaip mokykloje nagrinėti siužetinių linijų, būtų ar nebūtų autoriaus užmačių ir t.t. Patinka arba ne, “užkabina” arba ne. Todėl nesistebiu, kad šio įrašo autorei nutiko panašiai: išpeikta knyga patiko. :)

Edita

2016-11-20 12:51

Man ši knyga nerealiai patiko, verkiau pabaigoje, is pradziu isties reikia kantrybes isibegeti, o paskui jau nebegali atsitraukt- abaiga tokia netiketa pamokanti ir prasminga, kad gniauzia kvapa

website

2017-01-17 14:56

Edita, man irgi ši knyga nerealiai patiko! Tačiau puikiai suprantu, kad ne visiems ji tinkama dėl savo požiūrio į viską..