Joanne Harris “Runų ženklai”

2013-10-03

Žiūriu, kad baigiu Peleviną suskaityti, o “Runų ženklus” aprašyti ir pamiršau. Turbūt dėl to, kad nėra ką apie šią knygą sakyti. Na, pabandė J. Harris parašyti knygą paaugliams. Geriau jau būtų nebandžius.

Joanne Harris “Runų ženklai”

Skaitytojai. Madei, kuri “Runų ženkluose” lyg ir turėtų būti svarbiausia, yra 14 metų. Taigi aš manau, kad taikyta buvo į tokio amžiaus skaitytojų ratą. Visgi man atrodo, kad jauniems paaugliams nelabai įdomios vikingų dievybių peripetijos. Knyga turėtų būti skirta vyresniems. Bet vyresniems čia per mažai jauduliuko ir problemos nebe tos… Žodžiu, kažkaip su amžiumi prašauta pro šalį.

Fantastika. Aš “Runų ženklus” perskaičiau tik iš trečio karto. Pirmus du pradėjau ir mečiau, jau galvojau, kad teks knygą parduoti jos neįveikus (šiaip ar taip aš ją parduodu). Bet po to užsimaniau lengvos fantastikos ir “Runų ženklai” tiko. Ir vikingų dievai visai įdomūs pasirodė, nors šiaip jau man nei jie, nei Olimpo gyventojai simpatijų didelių nekelia. Kaip ir apskritai bet kokie dievai. Beje, fantastika lengva buvo tik iš pradžių. Pabaigoje, kai tarpusavyje ėmė maišytis pasauliai ir sapnai nebesiskirti nuo realybės, vaizduotė turėjo dirbti kaip pašėlusi.

Antra dalis.
Knygos pabaiga – labai aiški pretenzija į antrą dalį. Kol kas jos dar nėra ir, tikiuosi, nebus. Nes kažkaip nei šiaip nei taip… Geriau jau J. Harris toliau rašytų apie šokoladus ir psichopatus mėlynakius berniukus. Jau ir taip žanrų įvairovė pakankama. Lįsti į jaunimui skirtus žiedųvaldoviškus epus – ne jai.

Vertinu 5/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Salomėja

2013-10-03 20:08

Vėl nuomonė sutampa, aš jau nepamenu ar baigiau šią knygą. Nors va Mėlynakio irgi neįveikiau. O apie šokoladą gi rašo. Skaičiau angliškai ir viena akimi mačiau, kad jau lietuviškai išleido “šokolado” ir “ledinukų batelių” tęsinį. Neskaitei dar? Man tai patiko kaip ir pirmos dvi.

Laura

2013-10-03 20:52

Turiu tą naują, bet dar neskaičiau. Taupau :))

brigita

2014-05-09 18:27

Man 12 metų perskaičiau šia knyga per savaitę, nes kaip pradedi skaityti taip gaila pabaigti. Ji labai įdomi. Norėčiau 2 dalies.

kobe shoes

2019-11-16 9:06

There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain good factors in options also.

jordan shoes

2019-11-19 16:42

There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain good factors in options also.