Jerome K. Jerome istorijos

2010-04-22

Ėmiau ir sukrimtau tris Jerome K. Jerome knygas. Taip, čia tas pats, kuris parašė “Trise valtimi (neskaitant šuns)”. Be šios dar perskaičiau “Kaip mes rašėme romaną” ir “Trise dviračiais”.

Skaitydama vis stengiausi nepamiršti, kad žmogus knygas rašė daugiau nei prieš 100 metų. Bet ir dabar sunku gi rasti žmogų su tokia sveika nuovoka ir pasaulėžiūra, subtiliu humoro jausmu ir lengva saviironija.

Knygutės paprastos, galima sakyti, netgi lėkštokos, vientisų istorijų jose kaip ir nėra. Užtat kiek gerų minčių, lengvo sarkazmo ir juokingų hiperbolių. Skaičiau nuolat šypsodamasi.

Išskirti kažkurios vienos iš trijų negaliu. Iš tiesų, “Trise valtyje” man nebuvo įdomiausia, nes joje gan nemažai Anglijos miestukų aprašymų, kurie man neįdomūs. Bet joje kiek daugiau humoro, nei “Trise dviračiais”. Pastarąją verta skaityti tiems, kurie bent kiek yra susipažinę su vokiečių kultūra. Patiks. Aišku, jei nepamiršit, kad knyga parašyta iki Hitlerio ir netgi iki I-ojo PK. O “Kaip mes rašėme romaną” atspindi visą Jerome K. Jerome rašymo stilių. Joje daugiausia įžvalgų.

Jei skaitysit, patariu nečiupti visų trijų iš karto, skaityti geriau pakaitom su kitom knygom. Nes įpusėjus antrą gali pasidaryti nuobodoka – visos trys labai panašios. Bet pertraukėlėse tarp sunkesnių istorijų, Jerome’o knygutės – kaip tik. Greitai skaitantys vieną sukrims per dieną, o užpuolus neskaitadieniams – per kelis vakarus.

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0