Išvardink vaivorykštės spalvas

2007-09-29

Nežinau, ar čia gandas, ar tiesa, kad moterys skiria daugiau spalvų nei vyrai. Ir kad vyrai dažniau būna daltonikai. Kaip bebūtų, pastaruosius kelis mėnesius imu suvokti, kad vyrai tikrai spalvas mato kitaip.

Pažįstu du vyrus, kurie pamatę oranžinę, sako “rožinė” ir atvirkščiai. Pasiteisinimas skamba taip: “aš žinau, kokia čia spalva, tiesiog sakau ne taip”… Juk nesunku suprasti, kad oranžinė yra morka, o rožinė ar rausva – rožė.

Štai šviežias dialogas darbe (iškart atsiprašau kolegos, jei skaitys): “- Paspausk tą violetinį. – Kurį? Šitą? Gerai. – Bet juk čia žalias…”. Žinoma, tai nereiškia, kad vyrai visai neskiria spalvų. Tiesiog man atrodo, kad jie neaprėpia spalvų visumos ir, pamatę vieną spalvą kažkokiame paveiksle, teigia, kad jis visas toks. Bet jei žaliame ateivio paveiksliuke violetinės buvo tik jo akys…

Kitas kolega visai rimtai patikino, kad vyrai iš tikro geriausiai skiria tik 6 spalvas. Tas, kokie buvo sovietiniais laikais flomasteriai – juoda, ruda, geltona, raudona, mėlyna ir žalia. Nežinau, kaip yra iš tikrųjų, bet išvadą darau vieną – vyrai atspalviais domisi tik tada, kai reikia pirkti dažus buto sienoms.

Galbūt mokslininkų teorija, kad vyrams labiau veikia vienas smegenų pusrutulis, o moterims kitas, teisinga? Juk ne šiaip sau moterys neskiria kairės nuo dešinės…. Na, bet apie tai vėliau :).

Kategorija: Vyrai/Moterys | Komentarų: 12

Tio

2007-09-29 23:41

tik nereikia … :)

Dovilė

2007-09-30 2:13

O kas ta oranžinė? Visuomet maniau, jog morka yra alaus spalvos.. ;)

~Karolis

2007-09-30 1:47

Pala, tai pagal tavo teoriją jei aš kairiarankis, tai aš moteris? Ne… :)

Laura

2007-09-30 9:37

Karoli, tai ne teorija apie kairiarankius ir dešiniarankuius… Tiesiog moterys kartais painioja pusių pavadinimus, taip, kaip vyrai – spalvų. Pvz.: “..ir tada reikia pasukti į kairę… ne, dešinę.. ėėė, visgi į kairę”.

Oni

2007-09-30 12:59

Teorija, kad moterys vienu metu naudojasi praktiškai dviem smegenų pusrutuliais, kai, tuo tarpu, vyrai – vienu, teisinga. Bent aš taip manau. Iš asmeninės patirties, o ir pati teorija gan logiškai skamba.

Lucy

2007-09-30 13:44

Apskritai labai daug žmonių prastai skiria spalvas. Tiek vyrai, tiek moterys.

taspats

2007-09-30 15:57

Kad moterys gražesnės, aš sutinku. Bet, kad jos spalvas geriau suvokia, drįsčiau abejoti. Bent jau aš, visas spalvas matau gerai. Med. komisiją tenka gi praeiti :).

Gytis

2007-09-30 21:33

Tikrai čia įdomi tema pamąstymams :)Aš asmeniškai gerai atpažįstu spalvas (bent man taip atrodo), bet kiek žinau kiekvienas žmogus bet kurią spalvą mato truputį skirtingai, truputį savaip :)

Dubysa

2007-10-04 9:36

Aš esu kairiarankis ir puikiai skiriu visas spalvas. Be to žinau kaip atrodo akvamarinas, haki, antracitas, burgundas, kobaltas, indigo, ultramarinas, dramblio kaulas, alyvas, ir net Prūsų melyna. Gal aš gėjus?

Eziukas su kedais

2007-10-04 16:58

aš tikrai dažnai ginčyjuos dėl spalvų su panelėmis. ypač dauguma tamsių atspalvių man atrodo juodi. nors paaiškėja, kad tai “tamsiai mėlyna”, “tamsiai žalia” ar pan. baisiausia, kai moteris tą “tamsiai mėlyną” pavadina “mėlyna” (ak, kam tie lindimai į smulkmenas?) ir užverda ginčas, kokios spalvos, visgi, mano kedai – mėlyni, ar juodi :D

one

2007-10-18 22:08

Man taip pat nepaprastai keista, kai žmonės painioja oranžinę ir rožinę. Nors manau, kad jie tikrai painioja tik pavadinimus…

Kad ir kaip gėda būtų prisipažinti, pats spalvų neskiriu, t.y. raudona ir žalia man neretai atrodo vienodos ar atvirkščiai jas matau…

O Manoji (suprast – mergina) neskiria pusių, kaip ir sakei :-)

Just

2010-03-23 23:22

Dubysa ,labas gal galetum man apibudinti visas isvardintas tavo spalvas ir dar parasyti kodus nu zinai kaip painte …ar phothoshope :)
pvz Indigas #4B0082
ir dar jei skiri tiek daug spalvu tai gal gali apibudinti ir kodus atsiusti jei zinai aisku tokiu spalvu kaip
Vidutnakcio Melyna
Laivyno melyna
KAraliska melyna
Tamsiai melyna
Kobalto melyna
Ciano melyna
Rugegeles melyna
Melsva
NUblukusi rugegeles melyna
Aciu