Išsisukinėtojų tipai

2007-12-04

Visai neseniai naktį prieš užmigdama prisiminiau, kad savo jau sumaketuotame puslapyje palikau klaidelę. Nieko svarbaus ten nebuvo, tačiau apsižioplinti nemėgstu. Taigi gulėdama prigalvojau daug būdų, kaip išsisukti nuo galimai gresiančio priekaišto.

Visgi sutvarkiau tą nelemtą puslapį iš ryto ir neteko pasinaudoti nei vienu iš išsisukinėjimo būdų. Tačiau pagalvojau, kurį gi rinkčiausi ir kokiam išsisukinėtojų tipui aš priklausau? Pagal savo tą naktį sugalvotus elgesio būdus suskirsčiau juos į tokius tipus:

Prisipažįstantis – greitai suvokia, kad kaltas yra tik jis. Jau kitą dieną nubėga pas (valdžią, žmoną, mamą) ir prisipažįsta suklydęs. Žinoma, tai savanaudiška – jis tikisi sulaukti mažiau pylos. Principas panašus kaip teisme – jei prisipažįsti kaltę, bausmė bus mažesnė.
Meluojantis – nenori pripažinti kaltės, nors žino, kad yra tikrasis kaltininkas. Labai nemėgsta apsikvailinti ir būti dėl to pažemintas. Todėl iš situacijos sukasi meluodamas: aš tikrai dariau taip ir anaip, bet dėl kažkokių mistinių priežasčių gavosi kitaip.
Gudraujantis – nenori, kad kas nors pastebėtų klaidą ir bando viską užglaistyti. Sumarmaliuoja viską taip, kad atrodytų, jog klaidos jis tikrai nepadarė. Arba bando greitai ir nepastebimai situaciją sutvarkyti, kad niekas nė neužuostų.
Kaltinantis – atpirkimo ožiu padaro kitą žmogų. Pasipiktinęs aiškina, kad liepė sutvarkyti situaciją kitam, tačiau tas kitas, niekšas, neatliko užduoties. Gali aiškinti ir nekaltam žmogui, kad liepė jam viską sutvarkyti bei apkaltinti jį skleroze.
Kategoriškas – apsimeta, kad viskas ir turėjo būti taip, kaip yra. Sutinka, kad padarė prišingai, nei buvo liepta, tačiau įrodinėja, kad toks sprendimas yra geresnis. Sugalvoja krūvą argumentų ir net pats ima tikėti, kad klaida buvo padaryta tyčia.
Atgailaujantis – laukia ir tyli kol kas nors pastebi klaidą. Tada puola verkšlenti, kaltinti save bukumu, atsiprašinėti. Nusižemina, demonstratyviai pyksta ant savęs ir tikisi pasigailėjimo. Be to, žada, kad tai daugiau nepasikartos.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 11

Salomėja

2007-12-04 23:18

hm, net smalsu pasidarė kokią klaidą buvai palikus? aš jaučiu save priskirčiau Prisipažįstančios-gudraujančios-atgailaujančios tipui:))))

Armandas

2007-12-05 0:54

Kodėl “Prisipažįstantis” yra išsisukinėtojas? Čia turbūt būtų mano tipas. Jei suvokiu, kad kažką blogai padariau, kažkaip gėda teisintis :D Geriau mokytis iš klaidų.

Machaonas

2007-12-05 8:06

tipas, kurį reikėtų pasirinkti, labai priklauso nuo klaidos masto ir pobūdžio:)

Laura

2007-12-05 8:57

Todėl, kad bando išsisukti nuo bausmės atvirumu :)

Jolanta

2007-12-05 12:29

Jei klaida padaryta, vistiek ją reikia taisyti. Ir taisyti ne todėl, kad bijoma bausmės, o todėl , kad vienos ar kitos klaidos palikti negalima (gal kai kuriose situacijose ta klaida nėra reikšminga, tada ir naktį nemiegoti dėl to nereikėtų). Tad atvirai prisipažįstančio tikrai nepriskirčiau prie išsisukinėtojų :)

one

2007-12-05 14:27

Negalima sakyti, kad aš esu toks, o tu esi toks. Labai daug priklauso nuo situacijos… Vienoje situacijoje aš pripažinčiau, kad esu kaltas, kitą bandyčiau užglaistyt…

Tio

2007-12-05 15:35

Visiškai pritariu one. Galiu tik dar pridurti, kad tipas priklauso ir nuo to, prieš ką reikės atsakyti už klaidą – žmoną, meilužę, vaikus, viršininką, teismą ir t.t. :)

Jolanta

2007-12-05 15:49

Tio : labai įdomu, kokie skirtumai vyrų išsisukinėjumo prieš žmoną ir meilužę ? :))

Tio

2007-12-05 16:04

į kompromituojančius klausimus neatsakinėju :)

Jolanta

2007-12-05 16:04

Tio- :)))

Blogorama #271 : nežinau.lt

2007-12-05 21:08

[...] Koks? Hmm… įvairiai, bet dažniausiai atgailaujantis. • Labiau geras, nei piktas. O kad taip gyvenime! • Tikrai ne toks, koks parašyta. Ir pats ne kartą įsitikinau. • Didžiausias ir labai dažnai kartojamas. Be reikalo. [...]