Greg Mortenson, David Oliver Relin “Trys puodeliai arbatos”

2012-11-01

Na kaip, pati kalta. Norėjosi kažkokios nesaldžios knygos, ne romano, o kažko rimtesnio. Tai štai ir pataikiau ant š. Tai viena tokių knygų, kurias nusipirkau, perskaičiau ir iškart talpinu “Sena.lt”.

Greg Mortenson, David Oliver Relin “Trys puodeliai arbatos”

Turinys. Trumpai – G. Mortensonas yra alpinistas, kuris, paklydęs kalnuose, randa kaimą ir pamato, kad vaikai mokosi plyname lauke. Tada vargais negalais jis susiranda Amerikoje rėmėjų ir pradeda statyti Pakistano kalnuose esančiuose kaimuose mokyklas ir daryti kitus gerus darbus. Ir dar jis mano, kad su terorizmu reikia kovoti šviečiant vaikus, o ne mėtant bombas.

Kita nuomonė. Labai sveikinu tokius gerus darbus, bet šiaip jau man tas alpinistas atrodo arba visiškas nevykėlis, arba melagis. Kad taip gyvenime nesisektų, kaip rašoma knygos pradžioje, tai reikia būti visišku naivuoliu. Yra nuomonė, kad pirmi 8 knygos skyriai yra tiesiog graži pasaka, o internete pilna straipsnių apie tai, kad ponas Mortensonas nėra toks jau šaunuolis, o savo instituto pinigus naudoja ne visai taip, kaip teigia. Na, į tai nesigilinsiu. Norintys pasigilinti paskaitykite “Three Cups of Deceit“. Be to, teigiama, kad to žymiojo pagrobimo, kai Mortensonas buvo 8 paras įkalintas velniai žino kur, nė nebuvo. Taip teigia grobikų genties žmonės. Aišku, jie gi nepuls dabar girtis, kad pagrobė naująjį Pakistano dievaitį… bet ir man tas skyriukas atrodė per daug nerealus.

Panegirika. Atsimenu, reikėjo universitete, mokantis retorikos, parašyti panegiriką. Tai štai tokia knyga būtų nunešus visus laurus. Reikėtų žurnalistikos studentams pasimokyti, kaip negalima rašyti straipsnių, o tuo labiau knygų. O Davidas Oliveris Relinas juk žurnalistas… Man rodos, jis pamiršo, kad į 400 psl. galima įterpti bent kelis nepagiriamuosius žodeliui gerbiamam G. Mortensonui.

Balai. Visus 3 balus knyga iš manęs gavo už kalnų, vaikų, kaimų bei baltų (baltų iš Baltistano, ne nuo Baltijos jūros) gyvenimo būdo aprašymus. Ir aš noriu paragauti tos sūrios arbatos su jako taukais!

Vertinu 3/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0