Gianni Rodari “Čipolino nuotykiai”

2012-08-12

Knygą sūnus per gimtadienį gavo dovanų, su intencija paguosti mane, nes kadaise darželis nusisavino mano knygą apie Čipoliną. Vaikystėje esu mačiusi filmuką, kuris man nelabai patiko, o knygą pirmą kartą perskaičiau tik dabar. Garsiai ir po truputį :)

Gianni Rodari “Čipolino nuotykiai”

Idėja. Labiausiai knygoje man patinka idėja – vaisiai, uogos ir daržovės tarsi žmonės, arba, tiksliau, žmonės atrodo tarsi vaisiai, uogos ir daržovės. Poras turi ilgiausius ūsus, ant kurių žmona džiausto skalbinius, mėlynė yra labai mažučiukas ir gali gyventi kaštono kevale, ridikutė turi ploną kasytę ant viršugalvio, apelsinas yra apsirijėlis, o svogūnas smirda. Kaip daugumoje knygų vaikams gėris turi nugalėti blogį, tai taip yra ir čia – “žmonės” nugali juos spaudžiantį princą Citroną.

Nuobodulys. Perskaičius pusę knygos ėmiau laukti pabaigos. Istorija tiesiog per daug ištęsta – tai pakliūna Čipolinas į kalėjimą, tai išeina, tai pakliūna, tai išeina… Ir visą laiką Kurmis su savo draugais turi jį gelbėti. Į pabaigą jau man gaila Kurmio pasidarė – vis apanka nuo šviesos gelbėdamas tą smirdžių. Jei ne kelios smagios vietos, būčiau visai nusinuobodžiavusi.

Miegas. Labai puiki knyga vaikui prieš miegą. Gal ji ir sūnui buvo nuobodi, nes tai pirmoji knyga, kurios perskaitydavau vos kelis puslapius ir vaikas užmigdavo. Trolių mumių tai neužtekdavo ir ilgiausio skyriaus, o čia… Na, žiūrėsim, kaip reaguos, kai ims viską suprasti :)

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 4

Jolanta

2012-08-12 15:36

Tavo vaikystės laikų knygelė apie Čipoliną buvo labai gražiai iliustruota. Gal todėl jos taip gaila buvo.:) Ir animacinį filmuką per TV rodydavo…

Laura

2012-08-13 10:48

Šita, man rodos, lygiai tokia pati, tik kad naujai išleista.

jolanta

2012-08-13 16:45

Tada suprantu, kodėl knygelė tokia miela :) Pamenu, kaip skaudu buvo dėl negrąžintos knygutės..

fotbollströjor barn

2017-03-17 18:39

fotbollströjor barn \n Does your blog have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an email. I’ve got some recommendations for your blog you might be interested in hearing. Either way, great blog fotbollstrojor sverigen and I look forward to seeing it develop over time.|