George R. R. Martin “Karalių kova”

2013-09-02

Supratau, kas yra tikrai gera knyga. Žiūrėjau visus 3 serialo sezonus, žinau, kas bus šioje dalyje, kurią skaitau ir netgi kitoje, bet vis tiek spėlioju, kaip gi čia bus ir sergu už savo mylimiausius. Puikios knygos ir puikus serialas. Nors abu yra viena ir ta pati istorija, vienas kitam netrukdo. Ir vienas kito nepapildo. Tiesiog abu šie dalykai yra puikūs. Dabar svarstau, ar imtis po kurio laiko skaityti angliškas dalis toliau, ar laukti amžinybę lietuviškos. Jei ji pasirodys kitą vasarą, gal ir neblogai… Pavasarį pasižiūri serialą, o už kurio laiko pasimėgauji knyga. Nes gi abu kada nors baigsis, o malonumo norisi išspausti kuo daugiau :)

George R. R. Martin “Karalių kova”

Formatas. Iki šiol tai buvo brangiausia mano pirkta el. knyga. Bet jau priėjau tą gerąją stadiją, kai už skaitmeninius puslapius pinigų nebegaila. Juk knyga tai ta pati… O ir lentynos perpildytos – apsiverktų, jei bandyčiau sukišti į jas seriją knygų, kurių kiekviena yra daugiau nei 700 puslapių.

Favoritai. Jie nesikeičia – patinka nykštukas, drakonų karalienė (nors antroje dalyje jai nebuvo kur pasireikšti), patinka keli blogiukai iš rūmų – visų kažkodėl nemėgstamas Mažasis Pirštas ar Veiris. Beje, serialas žavus tuo, kad kai kurie knygose nereikšmingi asmenys buvo parodyti gerokai įdomesni. Bet knygose gerokai daugiau turinio – daugiau detalių, daugiau niuansų, net ir pati istorija vietomis kitaip suvingiuoja.

Puslapiai. Elektroniniame formate jų dvigubai daugiau nei popieriniame, bet vis tiek pasirodė per mažai. Negaliu pasakyti, kad labai greitai skaičiau, bet jie tik tirpo tirpo ir sutirpo… Šiaip jau, kad bent šiek tiek pabostų, pritrūko dar kokių 300 puslapių :) Dabar jaučiuosi trupučiuką suvedžiota ir pamesta.

Vertimas. Kitas vertėjas nėra gerai. Šis vertimas vietomis buvo geresnis, vietomis blogesnis, bet iš pradžių gerokai suerzino. Kol susigaudžiau, kas yra kas… Kitą kartą būtų gerai knygos pradžioje rasti žodyną, pvz., 1 dalis: vaildlingai – 2 dalis: tyržmogiai ir t.t.

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Salomėja

2013-09-02 16:46

Pavydoka :) Mane vis dar kraupina knygos kaina. Galvoju gal imtis angliškos. Čia pat bijau prarasti dalį malonumo.
Peržiūrėjusi pirmą serialo sezoną supratau, kad man dar karalienė labai patinka, nors knygoje labai kažkokių simpatijų nesukėlė. O mano favoritai šiaip tie patys :)

Laura

2013-09-02 16:53

Kadangi tavimi pasitikiu, galiu paskolinti :)

Salomėja

2013-09-02 19:21

Nu kaina tokia, kad skolintis ranka nekyla. Bet galiu pasidalinti išlaidomis per pusę :). Nes pati paskolinti iš to ko neskaitei tai nebent savo paskutinę skaitytą galiu. Arba dar “AŠ + MB = AŠ”, kurią nusipirkau, nes rašė kažkokia blogerė, bet nežinau ar prisiruošiu kada skaityti (bet čia dar vienas e-knygų privalumas, nes o lentynoje tai akių nebado).

Laura

2013-09-02 19:34

Nekvailiok su tom išlaidom :) Tai siunčiu tau karalius, o tu man “Kostiumų dramą”, nes ana mano norų sąraše tupi :)

Maglia real madrid

2019-06-01 7:11

Thank you, I have just been looking for information approximately this topic for ages and yours is the greatest I’ve
found out till now. However, what about the conclusion? Are
you positive about the source? Maglia real madrid