Fejerverkų stebėtoja

2007-12-31

Visai nedaug liko iki akimirkos, kai dangus mirgės nuo fejerverkų. Iš to, kokios eilės prie jų pardavimo vietų, sprendžiu, kad šie metais nebus prastesni už praėjusius, kai nuolatinius fejerverkų sproginėjimus stebėjom daugiau nei pusvalandį po vidurnakčio.

Man patinka stebėti fejerverkus, bet pati jų niekad neperku. Galbūt esu bailė, nes bijau gauti iš raketos į kaktą, netekti pirštų ar nusvilti. Susigūžiu, kai fejerverkus kaimynai leidžia iš balkono kur nors netoliese, nes nenoriu netekti langų. Baisu, kai “bombioškes” vaikai mėto pro langus praeiviams po kojomis ar ant automobilių.

Tačiau įžvelgiu ir praktiškąją pusę. Nereikia rūpintis fejerverkų paleidimu – kodėl užgeso? Ar dabar šaus į viršų, ar sprogs, kai prieisiu patikrinti? Gali tik stovėti ir grožėtis. Nereikia jų pirkti. Gražūs ir dideli fejerverkai kainuoja nemažai, o maži man neįdomūs. Todėl stebėjimo malonumą patiri vis tiek, o pinigų neišleidi.

Fejerverkų leidimo džiaugsmas man svetimas. Galbūt todėl, kad nesu vyras. Na, mergaitės juk niekada paskutinių litų neišleisdavo bombelėms nusipirkti ir neslėpdavo jų stalčiuje nuo tėvų. Tuo užsiimdavo berniukai. Todėl malonumo padegti dagtį ir laukti, kol sprogs, nesuprantu. Man maloniau žiūrėti.

Žinoma, jei taip mąstytų visi, neturėčiau ko stebėti per šventes. Todėl savanaudiškai džiaugiuosi eilėmis prie fejerverkų pardavimo vietų. Ir laukiu, ko nustos snigti (bent jau Vilniuje įkyriai sninga nuo nakties iki dabar), nes tokiu oru matysis tik blykstelėjimai ir dūmai.

Visgi didesniems ir mažesniems piromanams linkiu būti atsargiems ir sutikti Naujuosius ne ligoninėje. Gražaus šventimo visiems!

P.S. Kam įdomu, atnaujinau “Apie”. Kai blogui jau 10 mėnesių, verta ir apie save papasakoti :)

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 6

one

2007-12-31 13:39

Girdėjau, kad šiais metais fejerverkai labai nekokybiški.

vicont

2007-12-31 13:48

Tikra istorija – vienais metais fejerverkinė raketa pataikė mums į langus, pralydė stiklą, užuolaidą ir sprogo viduje :).

Justinas Beinorius

2007-12-31 17:30

Naujuosius metus nusprendžiau sutikti savo gimtajame mieste – Šilalėje. Viena, kas čia labai blogai, kad kai susirenka visi į miestelio centrą fejerverkai skrenda kas kur. Visi neblaivūs piliečiai jas leidžia įvairiausias kampais, tad ne viena praskrenda pro galvą. Prisibijau tokių vietų :-)

Pats fejerverkų nebeperku pastaruosius 3 metus dėl tos pačios priežasties, kurią paminėjai. Maži neveža, o didelius nupirks girti dėdės ir miesto valdžia ;)

Saugokimės, kad gražūs vaizdai išliktų mūsų atmintyje tik teigiamų emocijų pavidalu! Linksmai sutik Naujuosius, Laura.

Paulius

2007-12-31 18:30

aš esu vyras, bet fejerverkų paleidimo džiaugsmas man svetimas. Gražu tik pažiūrėti, bet ne daugiau

Jolanta

2008-01-02 14:28

Šiemet stebėjau fejerverkus Justiniškese jaukiame gyvenamų namų kieme.Buvo gražu,nes sproginėjo “automatinis ” fejerverkas..Bet stovėdama prie lango apgalvojau visus gelbejimo ar atsitraukimo variantus, jei koks gražuolis atlėktų pro langą..:)

PinkCity

2008-01-02 14:32

Kadangi taip pat esu mergina, man daug įdomiau pažiūrėti, nei šaudyti :)
Amerikėj mielojoj, pavyzdžiui, patys gyventojai negali leisti fejerverkų, bet užtai valstybė savo lėšom gražius organizuotus dangaus vaizdus piešia: visi saugūs, jokių nutrauktų pirštų…