Elizabeth Bard “Pietūs Paryžiuje”

2013-07-22

Šiaip jau Paryžius yra tas miestas, į kurį labai norėčiau sugrįžti. Kadangi velniai žino, ar tai kada nors įvyks, bandau sugrįžti bent jau skaitydama. Knyga savo struktūra ir ideja labai primena D. Lebovitz “Saldus gyvenimas Paryžiuje”, tik kad pastarasis yra profesionalus virėjas, o Elizabeth tiesiog paprasta moteriškaitė.

Elizabeth Bard “Pietūs Paryžiuje”

Receptai. Kiekvieno skyriaus pabaigoje yra po du-tris receptus. Kadangi moteris ne virėja, tai ir receptai paprasti. Ir tai yra puiku! Nes kai man pateikia trisdešimt sudedamųjų dalių, iš kurių kokių penkių neįmanoma gauti, o patiekalo gaminimo eiga užima tris puslapius, sakau – ačiū, bet ne. Na, o kai receptas paprastas, tai pirmą kartą gaminant suklysti labai sunku, o antrą kartą jau galima pasitelkti vaizduotę. Šiaip kuo paprastesnis receptas, tuo daugiau galimybių improvizuoti, bent jau man taip būna :)

Istorija. Taigi, už receptus 10 balų, o va pats siužetas manęs nesužavėjo. Labai romantiškos vietos sukėlė pavydą, apie nelaimes skaityti tuo metu buvau nenusiteikusi, o juokingų scenų ne tiek jau ir daug. Žodžiu, tai tiesiog moteriškės, bandančios prisitaikyti svetimame mieste, gyvenimas. Nežinau, ar ji skaitė D. Lebovitz knygą (išleidimo data skiriasi tik metais), bet kai kurios vietos apie paryžiečių gyvenimo būdą buvo tiesiog identiškos. Išskyrus tai, kad virėjas teigė, jog niekas Paryžiuje negeria vandens (nes nėra kur sisioti), o Elizabeth kiekvienos moters rankoje matė mineralinio vandens buteliuką. Visa kita – tas pats. Gal visgi bandant pritapti Paryžiuje tikrai ima matytis specifiniai miestiečių būdo bruožai.

P.S. Skaitydama apie pačią Elizabeth supratau, kad savo charakteriu labiausiai esu panaši į niujorkietę. Klaiku. Bet stengiuosi judėti į kitą pusę. Gyvenant piečiau turbūt būtų lengviau…

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

jolanta

2013-07-23 19:02

Paskaitysiu vien tam, kad sužinočiau, o kokia gi ta niujorkietė? :)

Laura

2013-07-23 19:03

Planuojanti :)

jolanta

2013-07-24 15:11

Argi tai blogai(buti planuojančia)?

Laura

2013-07-24 16:36

Žinok, blogai :) Kai neplanuoji, tai ir nesijaudini dėl to, kad kažkas ne pagal planą.

jolanta

2013-07-24 18:05

Tai problema, vadinasi, ne planavime, o perdėtoj atsakomybėj, dėl ko ir jaudinies dėl visko :)