E L James “Fifty Shades Freed”

2013-01-31

Pabaigus antrą knygą kurį laiką svarsčiau, ar imtis trečios. Bet kvaila perskaityti tik dvi knygas iš trijų. Taigi greituoju būdu suskaičiau vokiškai ir trečią dalį. Apibūdinti galiu vienu žodžiu – nuobodu. Nors autorė bandė iš knygos padaryti pornografinį trilerį, jai kažkaip nepavyko. Scenos tokios nerealios, kad sukelia juoką, o ne įtampą.

E L James “Fifty Shades Freed” (arba vokiškai “Shades of Grey – Befreite Lust”)

Ana. Jau iš pradžių ji man pasirodė vištelė, bet kuo toliau, tuo baisiau. Mergina ištekėjo ir darėsi vis durnesnė ir durnesnė. Rašytoja jos nenorėjo tokios pavaizduoti, bent jau man taip atrodo, bet kažkaip… Nežinau, gal čia amerikietiškos moters idealas: puikiai virti, priimti kvailus sprendimus, būti nimfomanei, pasisakyti už ginklus ir nesugebėti pasirūpinti kontracepcija? Nepaisant menko protelio, jos kompleksuotas supervyras labai ją myli.

Problemos. Kas antrame skyriuje vis naujos problemos. Problemos dėl sekso, problemos dėl Kristiano buvusios dominantės, problemos dėl jo vaikystės, problemos dėl Anos buvusio šefo. O kai jau nebėra kur, tai Anos įtėvį autorė paguldo į ligoninę, o pačią padaro netikėtai nėščią (anoks čia netikėtumas su tokiu proteliu).

Saldybė. O visur, kur nėra problemų, tai vis kartojasi meilės prisipažinimai, gailesčio protrūkiai ir kiti šleikštūs dalykėliai. Na, jie gal nebūtų šleikštūs, jei nesikartotų šitaip neįtikėtinai dažnai… Sekso rašytoja irgi nepamiršo, bet šitoje knygoje jo gerokai mažiau. Žodžiu, trečiąją dalį išdidžiai įšventinu į svajonių romanų, kurių negaliu pakęsti, gretas. Galėjo autorė paimti pirmų dviejų knygų medžiagą ir sukišti ją į vieną. Va tada ir kaina būtų tinkama, ir apimtis :)

Vertinu 3/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0