Dr. Christopher Green “Mažylio tramdymas”

2012-11-06

Geras dalykas tas Facebook. Užsiknisdama ieškojau šios knygos, bet vos paklausus FB, jau kitą dieną laikiau ją savo rankose – paskolino klasiokė. Įdomi situacija su tomis knygomis… Ši išleista prieš penkerius metus, buvo topų viršūnėse, dabar jos nėra ne tik kad knygynuose, bet ir iš antrų rankų niekur negausi. Ieškančių – šimtai. Tikrai. Bet paklausi leidyklos, ar perleis, tai atsakymas – ne. Keistuoliai.

Dr. Christopher Green “Mažylio tramdymas”

Auklėjimas. Knygas apie vaikų auklėjimą skaitau, bet vertinu skeptiškai. Nekenčiu tų, kur pamokomu tonu aiškinama, ką aš privalau daryti ir ko nedaryti. Tiesiog renku informaciją, smegenyse ją filtruoju, apdoroju, perdirbu ir tada taikau. “Mažylio tramdymas” yra kitokia. Ji man neliepia, ji man pataria ir pasiūlo būdų susitvarkyti su neklusniu vaiku. Ir ačiūdie, tie būdai nėra tokie, kurie siūloma atsisėsti pasikalbėti. Nes ne visi vaikai išmoksta anksti kalbėti ir tikrai ne visi nori klausyti, ką vapa mama. Jiems neįdomu. Gerai, kad yra pediatrų, kurie tą supranta.

Pliaukšt. Yra dalykų, kurie šioje knygoje daug kam gali nepatikti – tai siūlymas išimtinais atvejais, kai vaikas piktybiškai neklauso ir nebepadeda daugiau JOKIOS auklėjimo priemonės, pliaukštelėti jam per užpakalį. Gydytojo manymu, už tai į kalėjimą sodinti nereikia ir dauguma tėvų tai daro ir darys per amžių amžius.

Juokas. Didžiąją dalį laiko skaitydama šią knygą, krizenau. Nežinau, arba tas gydytojas lakios fantazijos, ar jo darbe per tiek metų buvo daug linksmų nutikimų, bet pavyzdžiai nerealūs. Kaip ir rašymo stilius :) 360 psl įveikiau per kelias dienas ir netgi viską prisimenu! Su negrožine literatūra man taip nebūna.

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 3

jolanta

2012-11-06 18:55

Prieš porą dešimtmečių nei tokių knygų nebuvo, nei edukacinių žaislų.. Bet ar išaugo prastesni žmonės iš, kaip atrodytų dabar, visai nelavinamų vaikų? :)

Laura

2012-11-06 19:48

Nu kaip nebuvo knygų, gi stovėjo lentynoje bent 3-4 :) Ne tokios, žinoma, bet vis tiek su rekomendacijomis ir pan. :) O šita knyga ne apie lavinimą, o apie tramdymą :)

jolanta

2012-11-07 17:33

Stovėjo trys :)) Bet jaunai mamai reikėjo tik vienos knygos pačiai pradžiai apie kūdikius ir apie pirmokus. Toliau viskas vyko taip, kaip gamta davė ir intuicija. Nesakau, kad tai buvo labau jau gerai :)
Gal ir aš užsiiminėjau vaiko tramdymu :) , bet taip negalvojau. Dabar atrodo, kad užtenka vaiką mylėti ir gerbti – ir viskas savaime vyks. Turbūt klystu:)