Dan Brown “Inferno”

2013-11-20

Apie šitą knygą girdėjau, galima sakyti, tik blogų atsiliepimų. Bet galvojau – ką čia, apie kitas Browno knygas juk irgi pilna blogio, bet knygos kaip knygos. Visgi “Inferno” išties prasčiausia iš visų. Rašytojas, švelniai tariant, persistengė.

Dan Brown “Inferno”

Miestai. Į Florenciją nuvykti norėjau visą gyvenimą, bet po šios knygos noras gerokai apmažėjo. Taip nesudominti miestu reikia sugebėti. Buvo labai labai labai nuobodu skaityti kada koks pastatas pastatytas, kas ir kodėl jį pastatė plius keletas nereikšmingų faktų apie kiekvieną detalę. Vietomis jau net ne skaičiau, o tiesiog peržvelgiau tekstą, nes, po velnių, pasiėmiau grožinės literatūros knygą. Ne istorijos vadovėlį! Dėl kažkokių neaiškių priežasčių knygoje buvo ir Venecija bei trupučiukas Stambulo, kuris, nors siužete ir reikšmingas, buvo beveik pamirštas. Žodžiu, Florencijos knygoje tiek daug, kad gali ir supykinti.

R. Lengdonas. Profesorius iš JAV eilinį kartą papuola į painias situacijas iš kurių bando išsikapstyti narpliodamas rebusą. Šįkart jis susijęs su Dantės “Dieviškąja komedija”. Buvau prisiskaičiusi, kad apie poemą knygoje prirašyta labai gausiai. Gal galima paklausti – kur? Aš neradau nieko, išskyrus kelias eilutes, kelis kūrinius, susijusius su poema ir šiek tiek faktų apie patį Dantę. Visur buvo tik Florencija, Florencija, Florencija.

Pabaiga. Nusinuobodžiavusi skaičiau visiškai neįdėmiai, todėl, kai įveikus 3/4 knygos, viskas apsivertė aukštyn kojomis (ir dar netgi ne taip, kaip tikėjausi… nors iš tiesų nesitikėjau nieko), pasidarė įdomiau. Taigi, tie 5 vargani balai yra už paskutinį 100 puslapių. Ir dar už idėją, su kuria Dantė ir visa jo komedija nesusisieja niekaip.

Vertinu 5/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

air max 97

2019-11-15 23:29

After examine a few of the blog posts on your web site now, and I truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and can be checking again soon. Pls take a look at my web site as effectively and let me know what you think.

curry 6

2019-11-19 5:01

WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. ?