Cormac McCarthy “Kelias”

2013-04-24

Pastarosiomis savaitėmis turiu šiek tiek laiko skaityti, bet visai nėra kada rašyti. O neaprašyti knygos ir skaityti kitas toliau nieko gero – labai greitai pasimirštu, ką norėjau pasakyti. Gerai, kad “Kelio” sukeltas įspūdis taip greit iš galvos neišdulka.

Cormac McCarthy “Kelias”

Filmas. Retai taip būna, kad pamatau filmą, o tik po kurio laiko skaitau knygą. Abu buvo puikūs. Išties keista, kaip dėmesį gali prikaustyti istorija, kurioje nėra nei įspūdingų scenų, nei įdomių dialogų, nei paaiškinimų. Tik du žmonės, šiek tiek prisiminimų (kurie nepaaiškina nieko), aplinkos aprašymai ir kelionė.

Išlikimas. O šiaip knyga yra apie išlikimą. Ne tik gyvasties palaikymą, bet ir sugebėjimą išlikti žmonišku. Mat po kažkokio baisaus įvykio žemėje viskas išdegė. Kaip išliko gyvų žmonių – neaišku. Kodėl įvyko katastrofa – neaišku. Aišku tai, kad labai greitai žmonės, norėdami išlikti gyvi, žengė didelį žingsnį atgal. Susibūrė gaujos, dauguma nesibodi būti kanibalais. Viskas, kas liko nesudegę, yra išplėšta. Keliaujantiems tėvui ir sūnui svarbus kiekvienas radinys. Nesvarbu, kas tai būtų – ar peiliuko geležtė, ar plastiko gabalas, ar sudžiuvę obuoliai. Taip, po truputį stumdamas du žmones keliu ir pakelėmis, rašytojas mums papasakoja, kaip gali būti baisu. Ir kaip svarbu yra išlikti žmogumi.

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0