Camilla Lackberg “Ledo princesė”

2015-01-02

Neribotam laikui užmečiau vieną be galo nuobodžią klasikinę knygą, tai iškart atsirado ir laiko, ir noro kitoms, gal ne tokioms protingoms, bet įdomioms knygoms :) “Ledo princesė” manęs laukė jau seniai. Ir atsiliepimų gerų girdėjau, ir anotacija suintrigavo. Norėjau tiesiog gero detektyvo, gerą detektyvą ir gavau.

Camilla Lackberg “Ledo princesė”

Švedija. O jums taip nebūna, kad skaitot knygoje kokio miestelio aprašymą ir užsimanote kada nors ten nuvažiuoti? Apie labai egzotiškas šalis aš nesvajoju, bet “Ledo princesės” veiksmo vietą – Fjällbacką Švedijoje – įsirašiau į galimų aplankyti miestų sąrašą. Gi po 2014-tų vasaros kelionės į Skandinaviją noriu dar :) Žodžiu, įtaigiai aprašykite kokį miesteliūkštį ar šalį, ir aš ne tik mielai perskaitysiu knygą, bet dar ir aplankyti užsimanysiu.


Nuotrauką pavogiau iš interneto

Detektyvas. Šimtaprocentinis skandinaviškas detektyvas. Tai reiškia, kad geras: nebanalus, su sudėtingais charakteriais, sunkiai nuspėjamu žudiku. Na, bent jau iki tos vietos, iki kurios autorė ir nori, kad nenuspėtume. Nėra toks įtraukiantis, kaip Larso Keplerio detektyvai (o žinot, kad jau yra nauja jo knyga? Tik dar neišversta.), bet tikrai neprastas.

Veikėjai. Pirmiausia, tai pati ledo princesė – neaiškiomis aplinkybėmis nužudyta moteris. Sudėtingi gyvenimo vingiai paaiškėja tik knygos pabaigoje. Mėgstu paspėlioti, kas ir kaip, bet tokių vingrybių šįkart nenuspėjau. Visi veikėjai turi savo problemų – nuo rašytojos, besiaiškinančios bylą, iki beveik nereikšmingo diedulio, radusio kūną. Bet problemos artimos kiekvienam. Juk ne vienas pykstasi su broliu ar seserimi, turėjo bėdų vaikystėje, myli jo nemylintį žmogų ar tiesiog nori pabėgti nuo dabartinio gyvenimo.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

KZG

2015-01-02 20:22

Man kaip tik charakteriai pasirode siaubingai paprasti ir sabloniski, pvz policijos virsininkas. Perskaiciau tik sita Läckberg it atsizegnojau nuo jos, daugiau tikrai jos skaityti nenoriu butent del prastos kalbos, nuobidzios veikeju galerijos

Salomėja

2015-01-02 20:23

Man regis tu dar Jo Nesbo dar neatradai. Man po Larso Keplerio jis antroje vietoje, dabar skaitau naujausiai išleistą, tai net šiurpas eina, kaip gerai. Tiesa, pagrindinį veikėją reikia jaukintis, o dar gaila, kad skaičiau pirmas knygas ne iš eilės. Bet rekomenduoju!

Laura

2015-01-02 21:24

Jo Nesbo stovi eilutėje. Bet labai labai daug iš jo tikiuosi, todėl baisu pradėti :)

Salomėja

2015-01-02 21:38

Nebijok :) Aišku, visada yra tikimybė, kad nepatiks, aš kai pirmą skaičiau tai kažkaip gana abejingai, o po to kitą, dar kitą ir dabar net gaila, kad tik viena neišversta teliko.

Jolanta

2015-01-04 14:24

Ar galėčiau paprašyti rezervuoti knygą atostogoms Druskininkuose? :)