Burbulas sprogo

2007-09-04

Po paskutinio įrašo apie “skandalingąjį” “Tunyla.lt” (buvęs “Delfinas”) portalą jame nė karto nebesilankiau. O šiandien kolega pranešė, kad tokios svetainės jau nebėra. Iš tiesų – nueikite į www.tunyla.lt. Iškart esame nukreipiami į “Vakaro žinių” tinklalapį.

Taigi, su tokiu trenksmu pradėjęs savo karjerą, naujienų portalas sužlugo net nespėjęs išlįsti iš vystyklų. Neliko nei išreklamuoto bulvaro, nei tiesos atskleidimo, nei “Delfi.lt” smukdymo. Kaip garsiai portalas atsirado, taip tyliai išnyko.

Kokios galėtų būti to priežastys?

1. Portalo niekas nelankė, jis tapo nuostolingas. Žinoma, to ir buvo galima tikėtis. Komentarų skaičiumi jis tikrai atsiliko nuo kitų, o ir įvairios akcijos buvo ne į naudą. “Respublikos leidinių grupė” juk irgi nekvaila – kam laikyti nuostolingą portalą, jei galima investuoti į tai, ką žmonės tikrai perka (pvz., į “Vakaro žinias”).

2. Portalas buvo laikinas projektas. Staiga užpykusi ant “Delfi.lt”, “Respublikos leidinių grupė” sugalvojo atkeršyti. Žinojo, kad nieko gero nesigaus, tačiau pabandyti juk verta. Tiesiog parodė, kas čia galingas Lietuvoje ir užsidarė.

3. Darbuotojų trūkumas? Tiesa, tai kvaila priežastis, bet ji irgi galėjo daryti įtaką. Prisimenu, kaip portalui buvo ieškota darbuotojų, bet tai truko gal porą savaičių. Iki šiol viliuosi, kad nė vienas normalus žmogus nesutiko dirbti A. Tunylai. Žinoma, “Respublika” galėjo į portalą įkinkyti savo darbuotojus, bet tokių gandų negirdėjau. Vadinasi, jų iš tikro galėjo trūkti.

4. “Respublikos leidinių grupė” nebenori pyktis. Žinoma, juk visada geriau gyventi taikiai, nei jaustis nuolat ignoruojamam naujienų portalų. Visgi jų auditorija didelė, o bet kokia antireklama kenkia įvaizdžiui. Tuo labiau, kai jis ir taip nėra geras.

Svarstyti, žinoma, galima dar ilgai. Neskaitau “Respublikos” laikraščių, taigi nežinau oficialiosios portalo uždarymo versijos (jeigu tokia buvo). Tačiau faktas lieka faktu – burbulas susprogo. Tiesiog dabar didžiuliai propagandiniai straipsniai, skelbti pavasarį jų leidiniuose, atrodo kaip ožiuko be ragų bandymas pasibadyti.

Kategorija: VIP | Komentarų: 1

Jolanta

2007-09-05 12:53

Labiausiai įtikinama būtų antra versija.O žurnalistų, dirbančių kvailiausiuose ir neetiškiausiuose leidiniuose pilna, svarbu , kad moka gerai..O ar žurnalistų etikos inspektorius nesiėmė tada jokių veiksmų? Gal tyliai šis reikaliukas sutvarkytas buvo?

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.