Bukinimas

2007-04-23

Kuo arčiau paskutinė bakalauro darbo atidavimo diena, tuo labiau kyla noras garbingajai darbų gynimo komisijai, kurią sudarys VU Žurnalistikos instituto šulai, išsakyti savo mintis. Kad to nepadaryčiau, nusprendžiau išsilieti bloge.

Studentų diplominiai darbai – nieko verti. Arba norima, kad jie būtų nieko verti. Visokiuose metodiniuose darbų rašymo nurodymuose tik ir kišama į galvą, kad reikia remtis kuo daugiau šaltinių. Visus teiginius reikia jais pagrįsti. Susidaro įspūdis, kad vargšas protingas studentas negali bent jau baigiamajame darbe išsakyti savo idėjų. O jų per ketverius metus prisikaupia tikrai daug!

Jei iškeli savo mintį kaip pagrindinę, iškart kitiems iškyla klausimas: o kuo tu čia rėmeisi? Taip ir norisi atsakyti arba literatūros sąraše pridėti – savo galva.

Žinoma, skaityti ir domėtis tema reikia. Audrius Radzevičius interviu metu pasakė gerą teiginį: rašant blogą svarbiausia skaityti. Pritariu 100 proc., nes neskaitantis žmogus sunkiai dėsto savo mintis raštu ir, galų gale, jų net neturi. Skaitant kyla įdomios mintys – galbūt visai priešingos, bet naujos ir įdomios.

VU vadovybė turbūt mano, kad tokie dalykai neįmanomi. Kaip vien tik remiantis šaltiniais galima atrasti kažką naujo? Ar tai nėra priežastis, kodėl Lietuvoje nėra padaromi jokie atradimai? Lietuvoje akivaizdžiai slopinamas studentų kūrybiškumas – jie bukinami, o vaizduotė naikinama. Jeigu būčiau sąmokslo teorijų šalininkė, pagalvočiau, kad kažkas mūsų tautą nori paversti pilka nemąstančia mase.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 3

Jolanta

2007-04-24 20:02

Sitaip galima ir diplominio neapsiginti :) O jeigu PASKAITYS? :))

Laura

2007-04-24 20:28

Tada galesiu pasveikinti, kad skaito bent viena bloga ir supranta, apie ka as rasiau darbe :)

Jolanta

2007-04-25 15:06

:D :D