Apie tai, ką rašė kiti

2007-11-27

Visuomet maniau, kad rašyti apie tai, ką jau aprašė kiti, yra žema. Mat reikia būtinai ieškoti originalių medžiagų, nekartoti kitų leidinių temų. Todėl kartais leidiniai (žurnalas, kuriame dirbu, taip pat) praleidžia svarbias naujienas ar aktualias temas vien todėl, kad apie jas jau rašė kiti.

Tačiau dirbdama “Verslo žiniose” iš vieno redaktorių išgirdau tokią frazę “Na ir kas, kad rašė kiti. Bet MES apie tai dar nerašėm ir MŪSŲ skaitytojas apie tai dar nežino”. Supratau, koks tai teisingas posakis. Juk nebūtinai žmogus perskaito visą spaudą ar peržiūri visus naujienų portalus, galų gale visus blogus. Gal jis skaito tik kelis ir tie keli yra jam įdomiausi, o visas naujienas jis sužino iš jų. Jei leidinys/portalas praleidžia naujieną, ar nenusikalsta prieš savo skaitytoją?

Pavyzdžiui, žinau, kad kartojasi “Balsas.lt” rubrika “Interneto pievos” ir “Nežinau.lt” – “Video“. Kiek suprantu, tai susitarimas, nes metų pradžioje “Interneto pievose” puikavosi Vienotokio atrasti interneto perliukai. Pavyzdžiui, “Windows” paleidimo garsų kolekcija yra čia ir čia. Jokiu būdu nesakau, kad tai yra blogai. Juk kai kurie skaito daugiau blogų ir įdomybes pamato juose. O kiti skaitytojai renkasi naujienų portalą ir su juokingais filmukais pažindinasi jo dėka.

Keista, kai žmogus ateina ir komentaruose įmeta: “Bet apie tai jau rašė… (Delfi, Alfa, Lrytas, koks nors blogas)”. Galbūt jis tą pačią temą pastebėjo anksčiau, o štai kiti skaitytojai – tik dabar. Ir straipsnio pateikimas jiems patinka labiau, nei kokiame nors Delfyje. Todėl nieko baisaus, jei tema kartojasi. Kiekvienas leidinys/portalas pateikia savo analizę, parašo savo pastebėjimų.

Tuo rašymas apie tai, ką jau minėjo kiti, skiriasi nuo šviežių temų: reikia daugiau analizės. Naujiena suintriguos vien savo buvimu, o “seniena” reikalauja daugiau darbo. Kai kam tai bus visiškai nauja, kai kam pateiks tik šviežių minčių. Įvairios nuorodos, filmukai, nuotraukos taip pat kartojasi. Galbūt vienur skaitytojas neturės laiko jų peržiūrėti, o pastebėjęs kitur – susidomės. Todėl nereikėtų pykti už temų kartojimą.

Kategorija: VIP | Komentarų: 9

septyni

2007-11-27 12:00

matai, ne tiek pikta, kiek juokinga. pvz., man atrodo, kad mūsų blogosferoj dauguma blogerių yra tiek išsisėmę, kad tiesiog nieko kito ir nebesugeba, kaip gaudyti „savaitės temas“. vieną savaitę „visidavajrašykim“ apie toprss, kitą – apie elt.lt ir t.t.
nu, davaj, rašykim. ko čia pykt. tik juokinga tokia grafomanija ;)

Martynas

2007-11-27 12:22

Blogas ir žurnalas yra skirtingi dalykai. Bent jau aš savo bloge stengiuosi rašyti tai, ką būtų galima rasti tik pas mane. Būtent yas individualumas ir subjektyvumas ir yra dalykas, dėl kurio skaitau blogus. Na, o “pasiskolinti” vieną kitą idėją ar rubriką nėra blogai, tereikia ją pateikti savaip.

O žurnalas, laikraštis, portalas, kaip ir sakė tas redaktorius, turi savo nišą, kurią privalo užpildyti. Juk sporto žurnalas negali nerašyti ,tarkim, apie futbolo čempionatą, kad ir kokia nuvalkiota ta tema tuo metu būtų.

Jolanta

2007-11-27 14:59

Nematau nieko tragiško, jei bloguose jų autoriai rašo jau girdėtomis temomis. Dažnai požiūriai nesutampa,bloge laisviau galima reikšti savo nuomonę, dažnai kažkokio reiškinio analizė padaryta netikėtu aspektu. Tai skaitant atrandi naujų dalykų “senoje” temoje. Ieškodama spaudoje išsamesnės informacijos , perskaitau ne vieną laikraštį, žurnalą ar int.portalą. It tik tada (deja, nevisada)pavyksta sudėlioti vaizdelį. Tad tikrai nieko blogo, jei apie tą patį rašoma daug kur.

dejavoodoo

2007-11-27 16:47

kaip sakė mūsų dėstytoja, apie vieną ir tą patį dalyką galima parašyti labai įvairiai. ir tai jau bus nebe vienas, o keli dalykai, t.y. įvykio interpretacija taip pat patampa (gali patapti) įvykiu

septyni

2007-11-27 23:27

dejavoodoo, jūsų dėstytoja buvo teisi; galima labai įvairiai interpretuoti. žinoma.

tik esmė, kad lietuvos blogosferoj to nėra. bent jau daugumoje įrašų. tą ir norėjau pasakyti.

beje, labai „į temą“ tamstos pasivadinimas. dejavoodoo – lietuvos blogoFERMOS ateitis :))

Lokyz

2007-11-28 13:02

Va man čia tokia mintis kilo – jei rašai apie tai, kas atrodo svarbu, o nematei kad kiti parašė?
Esu beveik tikras, kad nemažai atvejų yra būtent taip. Tas mojavimas rankom ir aiškinimas “kiti apie tai jau rašė” ir “neoriginalu”, mano supratimu, tik išduoda pačių kritikuojančių nesugebėjimą rasti temų rašymui ir norą pademonstruoti savo “erudiciją” beigi neoriginalumą:)
Vargu ar yra tokios temos, kurios funkcionuoja kaip madingos “savaitės” temos – tiesiog tai yra aktualijos, prie kurių bandoma “prisitrinti” ir suprasti su kuo jos valgomos. Įtariu, kad nemažai tokių temų atsiranda kaip išplėstiniai komentarai po kito autoriaus tekstu, kurie vėliau (ar iškart) išsiplečia iki savarankiško įrašo.

Lokyz

2007-11-28 13:15

…jau neklabant apie tai, kad vienas kito citavimas didina PR ir yra efektyvus SEO (čia tiem, kam aktualu).

augustas

2007-11-30 8:36

po saule nieko naujo, sako.

augustas

2007-11-30 8:39

o be to, du skirtingi žmonės tą pačią temą padarys skirtingai, tai natūralu, visiems žinoma ir suprantama. kitas aspektas – palygint iš šono, ar tą pat dalyką padarei geriau, ar prasčiau. visad malonu, kai suvoki, kad tavo pašnekovai įdomesni, tavo citatos skambesnės ir tavo aprodomi situacijos kampai įvairesni. tada būna smagu. :) otherwise – hm, pasižadi sau kitąkart pasistengt labiau. temų per daug neišrasi, užtat savitumo pridėti dar galima. nors ir po saule nieko naujo… :)