Antras gyvenimas

2007-08-02

Darbo reikalais teko pasidomėti žaidimu „Second Life“. Jau anksčiau esu girdėjusi apie beprotybes, susijusias su šiuo žaidimu, tačiau dabar visai pakraupau.

Nesu didelė kompiuterinių žaidimų mėgėja ir nesuprasdavau tų, kurie per dienas sėdi ir žaidžia. Visgi geriau šaudyti ar dalyvauti lenktynėse, nei pamesti galvą dėl „Second Life“. Arba tam reikia turėti geležinę valią.

„Second Life“ – tai gyvenimo atspindys kompiuteryje. Ten susikuri savo kompiuterinį antrininką (tiesa, jis gali būti visai nepanašus į tave) ir pradėti gyventi. Žinoma, antras gyvenimas šiek tiek skiriasi nuo pirmojo – jame galima skraidyti ir vaikščioti po vandeniu, teleportuotis, greitai keisti drabužius ir išvaizdą. Galima viskas, kas palengvina keliavimą ir patenkina savimylą.

Bet „Second Life“ įtraukia ne dėl fantastinių galimybių. Atvirkščiai – dėl realaus gyvenimo simuliacijos. Žaidime galima bendrauti su kitais, susidraugauti, netgi įsivelti į meilės romaną. Galima užsidirbti pinigų dirbant pačius įvairiausius darbus. O tuos pinigus galima išleisti perkant žymių firmų drabužius. žemę ar kitus daiktus. Tiesa, pinigai yra tikri, o daiktai ne. Pavyzdžiui, skaitmenines “Adidas” firmos kelnes galima nusipirkti už tikrus pinigus. Tačiau jų niekur kitur neapsivilksime, tik kompiuteryje.

kažkodėl žmonės dėl to tiesiog pamišę. Jie leidžia realiame gyvenime sunkiai uždirbtus pinigus daiktams, kurių jiems realiai niekam nereikia. Firmos tai pajuto – jos masiškai keliasi į “Second Life”, kuria ten savo atstovybes. Ir užsidirba nemažai pinigų. Už ką? Už tai, kad nusipiešia savo skaitmeninę parduotuvę ir šiek tiek investuoja į kompiuterinį žemės plotą.

Interviu su įmonių vadovais metu žurnalistai jau klausia, ar jų firma yra “Second Life”. Mat būti ten – prestižo reikalas. Galbūt aš senamadiška, bet man atrodo, kad prestižiškiau yra, kai sekasi tikrovėje. Žinoma, šiame žaidime egzistuoja realūs rinkos dėsniai, tačiau juk tai – tik kompiuterio ekranas. Nieko tikro, ką galėtum pačiupinėti, nieko, nuo ko jaustumeisi geriau.

Savo vardą “Second Life” garsina ir naujienų agentūros. Tai “Reuters” ir BBC. Tačiau žaidime nesužinosime naujienų iš gyvenimo anapus monitoriaus. Žinios čia irgi tik apie įvykius žaidime. Naujienų agentūros savo noru prisideda prie žmonių bukinimo. Net ir susitikę jie kalbasi ne apie tikro gyvenimo aktualijas, o apie žaidimo.

Žinoma, gyvenimo simuliatoriai atpalaiduoja. Bet iš kitos pusės – argi įdomu žaisti žaidimą, kuriame viskas taip, kaip realybėje? Labiau atpalaiduoti turėtų žaidimai iš fantastikos srities, o ne gyvenimo simuliatorius. Beprotybė dėl “The Sims” baigėsi, dabar visi traukiasi į “Second Life”. O gal tai kėlimosi į virtualią erdvę pradžia?

Juk žaidimui nebeatsispiria net ir politikai ar šalių ambasados. Atrodo, kas jau kas, bet politika – dalykas rimtas ir neturėtų veltis į kompiuterinius žaidimus. Bet ko gi nepadarysi dėl modernumo. Taigi, pirmyn, skatinkime beprasmį sėdėjimą prie kompiuterio. Kodėl beprasmį? Todėl, kad gyvenimą galima gyventi ir tikrovėje. Beje, jis netgi įdomesnis nei ekrane.

“Visur tamsu, tik šviečia monitoriai. Žmonės apšepę, nesiprausę, nemiegoję. Visi žaidžia “Second Life”. Mat čia gyvenimas kitoks – visi bendrauja, draugauja, apsiperka, linksminasi.” Mane tokia perspektyva baugina. O sako, kad JAV kai kurie vaikai jau panašiai ir gyvena.

Kategorija: Internetas | Komentarų: 23

Tio

2007-08-02 16:15

vargsai budistai, tikintys reikarnacija. Jei tik jie zinotu, koks kitas gyvenimas ju laukia… :)

dado1945

2007-08-02 16:31

„argi įdomu žaisti žaidimą, kuriame viskas taip, kaip realybėje?“

Ne viskas. Gi pati parašei: „Ten susikuri savo kompiuterinį antrininką (tiesa, jis gali būti visai nepanašus į tave)“

Argi netraukia pabūti tuo, kuo realiam gyvenime negali ar bijai būti? Negi neįdomu pamatyti kaip į tai reaguos kiti gyvi žmonės? Kodėl tai neveikia (mano nuomone) jau atskira kalba :)

„O gal tai kėlimosi į virtualią erdvę pradžia?“
Nemanau. Pradžia yra internetas, o toliau tik technikos klausimas.

Laura

2007-08-02 16:37

Kaip gali reaguoti kiti žmonės, jei jie nežino, kaip tu atrodai iš tikrųjų? Todėl reakcija bus nulinė. Beje, išvaizdos dažnai keisti negalima nes virtualūs draugai nebeatpažins. O žaidime nuo realybės turbūt skiriasi tik keli fantastiniai elementai. Visa kitą reikia užsidirbti, nusipirkti, išsikovoti ir t.t.

Tio

2007-08-02 16:40

emm, tai galima ta izvaizda keisti ar ne?

dado1945

2007-08-02 16:41

Reakcija svarbi ne į tave patį, o į tavo charakterį. Toliau tik susitapatinimo klausimas (kaip ir žiūrint filmą pvz.). Matai, realybėje yra dalykų, kurių tu nedarytum, kad užsidirbtum, išsikovotum kažką dėl moralinių, finansinių, fizinių ar kitokių veiksnių.

O šiaip taikliausia mintis apie second life yra ši:
http://www.bash.org/?752980

Laura

2007-08-02 16:42

Išvaizdą galima keisti kaip ir kada nori. Bet jeigu turi draugų, jie tavęs nebeatpažins, jei staiga iš balerinos virsi panku :)

Tio

2007-08-02 16:43

tai ten nesimato user’io ID? :)

Laura

2007-08-02 16:45

Yra vardas ir pavardė. Bet jeigu jie paslėpti, tai nesimato nieko :) Viskas kaip gyvenime – juk jei pažįstamas staigiai pakeis išvaizdą, tu jo nepažinsi. O virš galvos jam nekabės ID.

Jolanta

2007-08-02 16:46

Skaiciau apie tai . Manau, kad tai “uzsikompleksavusiu” zminiu zaidimai. Niekas nemato, niekas neatpazista ir “dedi” ka nori ir kaip nori. Nors gyvenime esi didelis nulis..

Gytis

2007-08-02 18:02

Jeigu žmogui patinka leisti pinigus virtualioje erdvėje prašom, tegul leidžia.Kiek žinau “Second life” kainos yra tikrai mažos, bet pažįstu vieną žmogų, kuris “Lineage” už visokius ginklus išleidžia tikrai nemažą sumelę (šimtus litų), va tai jau yra pamišimas

Machaonas

2007-08-04 0:13

Žaidimai, kad ir kokie jie būtų,visvien galiausiai turi likti tik žaidimais – malonia trumpalaike veikla rutinai paįvairinti.
O jei jie ima reikšti daugiau nei realybė- tokiu atveju tai jau psichologinė priklausomybė.

vicont

2007-08-04 12:10

O aš mėgstu MMORPG žaidimus. Žaidžiu World of Warcraft RP (Role-Play) serveryje, kur privaloma “įsijausti” į savo žaidžiamą personažą. Todėl šalia bėgantis elfas – ne barzdyla kitapus ekrano, o barzdylos sukurtas ir tobulinamas personažas, kuris pradėjo savo nuosavą virtualų gyvenimą fantastikos pasaulyje.

Machaonas

2007-08-04 20:20

būna situacijų, kai žaidimo įkaršty vienas pašokęs geimeris siūlo snukin kitam, už tai, kad anas ne laiku ir ne vietoj kažką žaidime nušovė..
tokius atvejus aš jau vadinu nenormaliais.

eNyu

2007-08-07 12:51

Machaonai,
o kai stadionuose kyla riaušės, kuriose žūva žmonės, dėl to, kad kažkas geriau ar prasčiau žaidžia vieną žaidimą, kaip tai pavadintum? Sportą gali stebėti ramiai ir protingai. Sirgti už komandą ir priimti jos pralaimėjimą. Arba gali keiktis, spjaudytis ir mušti varžovus. Arba religijos kitatikius. Esmė ne objektas, o asmenybės. Ir jų požiūris.
Second life ir man neatrodo priimtinas, tačiau mmorpg nesibaidau.

angelake

2007-08-22 14:06

Straipsnio autorei turiu klausimą – ar tas ‘pasidomėjimas’ apsiribojo tik skaitymais internete ir nuomonių rinkimu, ar gautas koks rimtas rezultatas? P.S. Ieškau žmogaus, kuris galėtų pravesti bent valandos paskaitėlę apie “second life” maždaug 30-40 žmonių auditorijai ;)

Laura

2007-08-22 15:47

Pasidomėjimas buvo tokio lygio, kad galėčiau parašyti straipsnį. Kadangi straipsniui reikėjo ik faktų, tai užteko poros pokalbių su žaidusiais žmonėmis, žaidimo išmėginimu ir oficialių tinklalapių naršymu :)

angelake

2007-08-22 19:28

bet ar norėtum (ir turėtum laiko) paskaitą pravesti neatsakei :)

Laura

2007-08-23 8:14

deja, turiu atsisakyti, nes nemanau, kad esu pakankamai kompetentinga skaityti paskaita apie šį žaidimą :)

angelake

2007-08-23 9:40

ech.. na, bet už klausimą niekas per galvą neduoda :D

Novum » Lietuva “Second Life”

2007-12-11 13:39

[...] Visai neseniai Estija atidarė savo ambasadą internetiniame žaidime “Second Life“, apie kurį esu rašiusi anksčiau. Iškart pagalvojau, kad Lietuva ten bus turbūt tik po kelerių metų. Ir štai naujiena: “Omnitel” jau šiandien popiet atidarys savo erdvę žaidime. Tai bus Lietuvos formos sala su bendrovės kupolu. [...]

Monika

2011-04-21 10:44

Sveiki, gal žinot daugiau tokių žaidimų kaip sekond life? The sims 2 ar pnš. Man tokie labai patinka nes aš labai megstu tureti ir kita gyvenima . Prasau atsakykit.

samanta

2012-02-22 21:44

man tai nelabai patinka second life nes ten viskas rozine neturi namu,pinigu ir neduoda niekur nueiti i kita teritorija nes reitingas per mazas raso ir drabuziu nusipirkt negali

samanta

2012-02-23 11:52

IMVU daug geresnis nors ten negali vaiksciot bet kalbet gali visur galima ir t.t.