Andrius Kaluginas “Complexus Amoris”

2015-06-04

Apsišviesti psichologinėmis temomis man visada labai patinka. Ypač kai knygos kiek rimtesnės nei “kaip valdyti žmones ir uždirbti milijardą per 5 dienas”. Komplekstai – sudėtingas dalykas. Tiesa, jų A. Kaluginas aprašė tiek daug, kad kai kurie man nebeatrodo kaip kompleksai. O bet tačiau jis pats ir teigia, kad visi mes jų turime ne po vieną ir, kad ne visais atvejais jie trukdo. Tačiau vis tiek nesupratau, kur baigiasi kompleksai ir kur prasideda asmenybė. Ar asmenybė sudaryta iš kompleksų? Žodžiu, tiek skaitant, tiek perskaičius yra apie ką pagalvoti.

Knyga šiek tiek primena vadovėlį su anekdotais :) Bet gerai, to iš jos ir tikėjausi. Bet iš anotacijos tikėjausi ir daugiau bendrųjų, ne vien seksualinių kompleksų paaiškinimo. Neturiu dabar knygos po ranka, bet kiek pamenu, bendrųjų buvo tik keli. Na, bet pykti nėra ko, pavadinime visgi figūruoja žodis “amoris”. O aš pati dabar laukiu knygos apie bendruosius kompleksus. Man visgi smagu skaitant rasti įdomių dalykų apie save ir artimuosius. Ne tik prideda bendrojo išsilavinimo žinių, bet ir tampa lengviau pateisinti tam tikrus žmonių poelgius bei susivokti pačiai.

Knygą rekomenduoju. Bet tik tiems, kuriems tema tikrai įdomi.

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Jolanta

2015-06-08 19:19

Pritariu autorei, kad kompleksų aprašyta tiek daug, kad sunku atsirinkti. Bet kai randi ką nors, su kuo gyvenime buvai susidūręs, iš karto dvigubai smalsu pasidaro :)) Perskaityti verta viena tam, kad žinotum, kokių keistenybių galima sutikti :) Ir “neapdegti”, atpažinus tas keistenybes.